Bir Kitap Neden Çöpe Gider?

Mustafa Topal’ın yazdığı “Ulusu Düşünmek – Ulusun Gizemi ve Büyüsü Üzerine Bir İnceleme” adlı kitabını aldım İdefix’ten. Yazarı kimdir diye hiç bakmadım ama yayınevinin(Vate Yayınevi) diğer yayımladığı kitaplara göz attığımda kürtçü söylem üzerinden ulus fikriyle uğraşacağını varsaydım. Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Kitaplar bu sabah gelmiş, biraz önce bunu açıp başladım. Yazar, önsözünde harika bir şey rica ediyor bizden. Hani anan baban dese kabul etmezsin. Kendim desem kabul etmem. Ulus ve ulus fikrinin gelişimi hakkında tam 499 sayfa yazan yazar hiçbir yere kaynak vermiyor. Ben şaka kaldıran, çok da seven bir insanım. Bu şakayı da kaldırdım, çok da güldüm açıkçası. Verdiğim paraya da yanmadım. Yanacağım şey, birilerinin bu kitabı ciddiye alıp okuyacak olması.

.

..

Tdk kitaplarının sadece İdefix’te bulunmasından dolayı aldattığım Kitap Yurdu’na da selamlarımı iletiyorum. Eğer iç sayfaları gösterme özelliği olan kitapyurdu.com adresinden bu kitaba baksaydım komediyi önceden görür, boşa zahmet etmezdim.

.

.

Unutmadan söyleyeyim, kaynağı pek tabii götüm olan “Geçmiş Devirlerde Yiğit’ler ve Muhteşemlikleri” isimli tarih kitabım yakın zamanda kitapçılarda olacak.

Bir cevap yazın